מה חדש
ברוכים הבאים
חדשות
ההיסטוריה של גרייסי ג'יו ג'יטסו
ג'יו ג'יטסו היא אחת מאומנויות הלחימה העתיקות  ביותר בעולם. היא נוצרה ע"י הסמוראים ביפן לפני יותר מאלף שנים. בתחילת דרכה היא הייתה אוסף של טכניקות לחימה והיאבקות ששימשו את הסמוראי כאשר הוא לא יכל להשתמש בחרבו בקרב.

באמצע המאה ה19 עם כניסת הנשק החם ליפן, הבין מאסטר לג'יו ג'יטסו בשם ג'יגארו קאנו שהג'יו ג'יטסו כבר לא רלוונטי לשדה הקרב.
 קאנו החליט לשמר את האומנות האהובה עליו בתור ספורט וקרא לה ג'ודו- הדרך הרכה.
בתחילת דרכו הג'ודו נראה שונה מאד מהיום, היו מכות, בעיטות חניקות בריחים והטלות.

המטרה הייתה להפיל את היריב לקרקע ולשלוט בו.
ב 1915 הגיע לברזיל אחד מתלמידיו המוכשרים של ג'יגרו קאנו – מיטסויו מאדה. מאדה התחבר עם אדם בשם גסטאו גרייסי והחליט ללמד את בנו קרלוס  ג'ודו וג'יו ג'יטסו.

קרלוס גרייסי התחיל ללמד את אחיו  אוסבלדו, גסטאו וג'ורג ותלמידים נוספים. האח הקטן הליו לא השתתף באימונים בהתחלה מפני שהיה קטן וחלש אבל ישב באימונים בצד ולמד מצפייה.

הליו התחיל להשתתף באימונים ומאחר והיה חלש פיזית פיתח וריאציות משלו לתרגילים שלא מבוססות על כוח אלא על מינוף ושימוש מושכל בכוח המועט שהיה לו. הוא הבין שרוב קרבות הרחוב מוכרעים על הקרקע והחליט לפתח ולהתמחות במימד הלחימה הזה כאשר ברוב אומנויות הלחימה אחרי שמגיעים לקרקע הקרב נעצר.

כעבור כמה שנים, גבר הליו בקרבות חופשיים על יריבים גדולים ממנו בעשרות קילוגרמים באמצעות הטכניקות שפיתח שכללו הורדה לקרקע וסיום הקרב על ידי הכנעה.
הליו פיתח ושיכלל במקביל לטכניקות הקרב גם טכניקות הגנה עצמית שדוגלות באותם עקרונות – צמצום טווח , הורדה לקרקע , שימוש בבריח או חניקה  כדי לנטרל את התוקף וכל זאת באמצעות שימוש מינימלי בכוח.
הליו גרייסי לימד את כל הבנים והאחיינים שלו ג'יו ג'יטסו והם המשיכו לפתח את הטכניקות ולהפיץ אותם בברזיל ובארה"ב.

הג'יו ג'יטסו של משפחת גרייסי תפס תאוצה באמצע שנות ה90 כאשר התחילו לשדר את ה  UFC           
ליגת קרבות חופשיים שיצר רוירון גרייסי, בנו הבכור של הליו, כדי להראות לעולם את היעילות של גרייסי ג'יו ג'יטסו. רוירון גייס את אחיו הצעיר רויס בעל מבנה הגוף הצנום כדי להתחרות מול טובי הלוחמים בעולם ממגוון שיטות כמו איגרוף, קראטה, קונג פו והיאבקות. לתדהמת כולם, הנער הרזה מברזיל חיסל את יריביו אחד אחרי השני בטקטיקה של לרדת לקרקע בכל מחיר ושם לחנוק את היריב עד שנכנע.
(בפורטוגית- הכל מותר) ביפן Vale tudoבמקביל אחיו של רויס, ריקסון, שלט בזירת ה
ללא עוררין

שידור הקרבות בטלוויזיה נתן לגרייסי ג'יו ג'יטסו את הפרסום העולמי לו היה זקוק ומאז קמו בכל העולם אלפי מועדונים של ג'יו ג'יטסו ברזילאי וזוהי אומנות הלחימה בעל קצב הגידול הגדול ביותר בעולם.
דף הבית  |  על המאמן  |  היסטוריה  |  על השיעורים  |  גלריית תמונות  |  סרטונים  |  צור קשר  © כל הזכויות שמורות ל-אולטימייט ג'ו ג'יטסו
עיצוב אתרים - סטודיו פאולה
אתר החוגים והפנאי המוביל 
בישראל נבנה על ידי "חוג" אתר החוגים